Nowoczesne zadaszenia tarasowe wiążą w sobie funkcje estetyczne oraz użytkowe. Nie bez znaczenia jest też ich duża trwałość oraz odporność na zewnętrzne warunki. Aby sprostać wszystkim tym zadaniom, aktualnie zadaszenia do balkonów i tarasów wykonuje się często z aluminium. Co w ten sposób udaje się zyskać i czy warto postawić na tego typu rozwiązania?

Zadaszenia tarasów wykonane z aluminium

Dlaczego to właśnie aluminium zyskało tak dużą popularność w konstrukcjach tarasowych? Odpowiada za to jego charakterystyka:

  • jest to metal bardzo lekki, co znacząco ułatwia montaż poszczególnych elementów zadaszenia,
  • aluminium cechuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Ma to znaczenie nie tylko pod kątem utrzymania ciężaru zadaszenia, ale przede wszystkim zapewnia wytrzymałość konstrukcji w czasie porywistych wiatrów,
  • estetyka lekkich i smukłych słupków aluminiowych jest niezwykle atrakcyjna. Możliwość malowania konstrukcji sposobem proszkowym ułatwia dostosowanie zadaszenia do mebli obecnych na tarasie,
  • aluminium jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Słupki stalowe, po ich zarysowaniu, szybko zachodzą brzydką i niszczycielską rdzą. Z kolei konstrukcja wykonana z tworzywa sztucznego szybko wyblaknie na skutek oddziaływania promieni UV. Aluminium odporne jest zarówno na promienie słoneczne, jak i deszcz czy rdzę,
  • zadaszenia tarasu wykonane z aluminium i płyt poliwęglanowych są stosunkowo tanim sposobem zabezpieczenia tarasu przed opadami.
zadaszenia tarasów

Skontaktuj się z nami!

Szukasz firmy, która kompleksowo wykona dla Ciebie usługi spawalnicze?

Konserwacja zadaszeń tarasowych wykonanych z aluminium

Konstrukcje wykonane z aluminium bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do mycia słupków wystarczy użyć wilgotnej ściereczki. W przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń pomocne będą także standardowe środki czyszczące. Powłoka na konstrukcji, ze względu na swoją wytrzymałość, nie musi być regularnie odmalowywana.

Nowoczesne zadaszenia aluminiowe do ogrodu są także odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. To sprawia z kolei, że nie ma potrzeby wykonywania napraw i serwisów. Z tego powodu regularnie czyszczone zadaszenia z aluminium doskonale prezentują się przez wiele dziesięcioleci.

Czy warto inwestować w nowoczesne zadaszenia tarasowe?

Zadaszenia ogrodowe do tarasów i balkonów to doskonałe uzupełnienie każdego domu. Pozwala przebywać na świeżym powietrzu nawet w czasie deszczu, a jednocześnie zwiększa estetykę całego budynku.

W przypadku nowoczesnych konstrukcji aluminiowych, korzyści są tym większe, że materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na większość uwarunkowań zewnętrznych. Mało wymagające zadaszenia wyglądają na niezwykle lekkie i delikatnie. Jednak ich wytrzymałość mechaniczna dorównuje zadaszeniom stalowym i opartym na betonowych słupach.

Zakup aluminiowego zadaszenia na balkon lub taras do doskonałe rozwiązanie do budynków w stylu nowoczesnym czy skandynawskim. W tym przypadku będą one doskonale współgrać z całą resztą budynku.