14-04-2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Aluminium jest niezwykle przydatnym metalem do produkcji wielu różnych wyrobów. Od produkcji samolotów, łodzi i samochodów po wystrój wnętrz, materiał ten jest jednym z najpopularniejszych na świecie materiałów spawalniczych.

Wybór odpowiedniej metody spawania aluminium przez firmę w miejscowości Konin zależy głównie od doświadczenia operatora i grubości spawanego metalu. Obecnie stosowane są dwie podstawowe metody – spawanie migowe i spawanie TIG. W obu przypadkach konieczne jest stosowanie gazu obojętnego jako osłony. Może to być na przykład argon.

Pomimo że aluminium jest stosunkowo miękkim metalem, łatwiejszym do zginania i kształtowania niż stal, to jego spawanie jest trudnym procesem, który wymaga gruntownej wiedzy na temat materiału i procesu spawania, a także pewnej dozy umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Dlatego należy wybierać wyłącznie sprzęt i komponenty o wysokiej jakości i szybkości reakcji, które nie wymagają ciągłej regulacji.

spawanie aluminium konin

Aby skutecznie i z najwyższą jakością położyć konstrukcję aluminiową, zdecydowanie zaleca się skorzystanie z usług doświadczonej firmy.

Aluminium Konin

Podczas wykonywania pracy jaką jest spawanie aluminium w miejscowości Konin należy bezwzględnie stosować wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Fartuch spawalniczy chroni odzież i skórę przed oparzeniami łukiem elektrycznym, iskrami, żużlem i stopionym metalem. Okulary ochronne chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym emitowanym podczas spawania. Skórzane rękawice, rękawy i przyłbice spawalnicze również zapewniają lepszą ochronę przed zagrożeniami związanymi ze spawaniem. Dodatkowo zalecana jest ochrona dróg oddechowych.

Spawanie aluminium w Koninie – postaw na Ventoz

Świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze z wykorzystaniem najbardziej efektywnych metod: MIG/MAG oraz TIG, MMA. Zastosowanie urządzeń najnowszej generacji gwarantuje wysoką wydajność. Podejmujemy się realizacji projektów od pojedynczych elementów do dużych zleceń produkcyjnych.

Nasze usługi wykonujemy na terenie miasta Konin, Kalisz, Września, ale także w całym województwie wielkopolskim. Aby uzyskać informacje na temat naszych usług, możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub zadzwonić do nas bezpośrednio. Wówczas niezwłocznie odpowiemy na Twoje zapytanie.