12-09-2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Aluminium jest metalem niezbędnym w produkcji szerokiej gamy produktów, w tym samolotów, łodzi i samochodów, a także wystroju wnętrz. Jest to jeden z najpopularniejszych na świecie materiałów spawalniczych.

Wybór odpowiedniej metody spawania aluminium przez firmę w miejscowości Kalisz zależy głównie od doświadczenia spawacza i grubości spawanego metalu. Obecnie stosowane są dwie podstawowe metody – spawanie migowe i spawanie TIG. W obu przypadkach konieczne jest stosowanie gazu obojętnego jako osłony. Może to być na przykład argon.

Pomimo że aluminium jest stosunkowo miękkim metalem, łatwiejszym do zginania i kształtowania niż stal, to jego spawanie jest trudnym procesem, który wymaga gruntownej wiedzy na temat materiału i procesu spawania, a także pewnej dozy umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Dlatego należy wybierać wyłącznie sprzęt i komponenty o wysokiej jakości i szybkości reakcji, które nie wymagają ciągłej regulacji.

spawanie kalisz

Aby skutecznie i z najwyższą jakością położyć konstrukcję aluminiową, zdecydowanie zaleca się skorzystanie z usług doświadczonej firmy.

Aluminium Kalisz

Podczas wykonywania pracy jaką jest spawanie aluminium Kalisz należy bezwzględnie stosować wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Fartuch spawalniczy chroni odzież i skórę przed oparzeniami łukiem elektrycznym, iskrami, żużlem i stopionym metalem. Okulary ochronne chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym emitowanym podczas spawania. Skórzane rękawice, rękawy i przyłbice spawalnicze również zapewniają lepszą ochronę przed zagrożeniami związanymi ze spawaniem. Dodatkowo zalecana jest ochrona dróg oddechowych za pomocą maski filtrującej, a także wentylacja pomieszczenia.

Spawanie aluminium w Kaliszu – skorzystaj z usług Ventoz

Świadczymy kompleksowe usługi spawalnicze z wykorzystaniem najbardziej efektywnych metod: MIG/MAG oraz TIG, MMA. Zastosowanie sprzętu najnowszej generacji gwarantuje wysoką wydajność. Podejmujemy się realizacji projektów od pojedynczych elementów do dużych zleceń produkcyjnych.

Nasze usługi wykonujemy na terenie miasta Kalisz, Konin, Września, ale także w całym województwie wielkopolskim. Aby uzyskać informacje na temat naszych usług, możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub zadzwonić do nas bezpośrednio. Wówczas niezwłocznie odpowiemy na Twoje zapytanie.